Pazartesi, Nisan 12, 2010

uğur böceği kıpırtısı var, bahar geldi..

Bahar geldi. Baharın gelmesiyle birlikte benim uyuşuk ayı hallerim azaldı, bir bahar hareketliliği geldi artık üzerime. Bir uğur böceği kıpır kıpırlığı..


Bugün mırmır'la parka gittik. Yeni arkadaşlar edindik. Yeni şeyler öğrendik. Okullar hakkında.. Bu ay okul seçimidir gündemimiz. Eğitimden, okuldan ne bekliyoruz? Daha da önemlisi Mırmır ne istiyor. Çünkü şu aralar istemedikleriyle kafası oldukça meşgul. Okula gitmeyi istemiyor. Bana çok öfkeleniyormuş çünkü onu okula bırakıyorum. Arkadaşları onu sinir ediyorlarmış.


Biz çok meşgulüz kısaca.


Yeni kitaplar aldım. İpek Ongun okumaya bayılıyorum. Gençlere pırıl pırıl öneriler sunan kitapları çok güzel. içlerinden bir tanesi de sesli kitap. Sevinç Erbulak seslendirmiş. Çok güzel.


Öz, Ken Robinson. Okumaya başlayacağım.


Ve çocuk kitapları. Toots yine tepetaklak, Toots sualtında, Zak, Şeroks, Kumkurdu, Kütüphanedeki Aslan, Konserve Kutusundan Çıkan Çocuk Konrad...


Çocuk kitaplarına bayılıyorum.


Yine de yazma konusunda sıkıntılıyım. Önümde iki yarışma var. Benden hala hareket yok. Rüyalarımda ilham perileri kıkırdayarak dolaşıyor ama ben ne zaman onları yakalamaya çalışsam pıır diye ortadan kayboluveriyorlar.. Birgün birini yakalayacağım..
Burdayım.
3 yorum:

Özlem Can dedi ki...

oh şöyle yaa.yaz kediş sen..böyle pek bi mahzundu buralar

Gorxag dedi ki...

Kedilaaa,orda mısınız? :(

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Hımm çocuk kitapşarı, biz de bayılıoyruz oğlumla.
Bu arada, seni yeniden bulmak ne güzel:))www.hayatizlerim.com